Po 09 12, 10:00
Věra Ondrašíková & kolektiv:
CLOUDS
Duše. Všichni o ní mluví, ale nikdo ji nikdy neviděl. Jedno z nejdiskutovanějších témat současné mladé generace očima těch, kterých se týká. CLOUDS je setkání několika duší, nad kterými se stahují mraky.
Nejnovější projekt Věry Ondrašíkové & kol. vychází z aktuální společenské problematiky a silného tématu. 9 profesionálních tanečníků ve věku 11–17 let přináší příběhy svých vrstevníků. Představení se dotýká každodenních témat, se kterými se děti a dospívající běžně setkávají. Především výzev jako vyčlenění z kolektivu, kritika vzhledu, vztahy a další. CLOUDS nabízí nový pohled na to, co děti samy zažívají nebo pozorují, ale neumí pro to najít správná slova.
Představte si, že najdete novou cestu, jak spolu komunikovat a sdílet. Děti s dětmi, děti s rodiči, rodiče s dětmi, vy sami se svým vnitřním dítětem. Spolu. Beze slov. Bez iClouds.
Inscenaci doprovází živá hudba Filipa Míška.
Toto představení je určené zejména pro školy. Máte-li zájem jej navštívit se svou třídou, rádi vám poskytneme skupinovou slevu (vstupenka pro studentky a studenty za 190,- Kč + 2 vstupenky zdarma pro pedagogy a pedagožky). Ozvěte se nám na e-mail: martina.filinova@archa-plus.cz
Koncept a choreografie: Věra Ondrašíková
Choreografická spolupráce: Daniel Iemolo
Dramaturgie: Marta Ljubková
Účinkují: Nicole Collins, Matěj Bělohlávek, Krištof Pehal, Nikola Budaiová/Ema Stulíková,
Marie Motýlová, Jakub Dvořák, Magdalena Vykydalová,
Kateřina Bártů, Jan Dvořáček
Hudba živě: Filip Míšek
Světelný design: Pavel Kotlík
Koprodukce: ARCHA+ a Tanec Praha z.ú./PONEC – divadlo pro tanec
Velký sál, volné sezení.
Vhodné pro věkovou skupinu 9 – 18 let.
Délka inscenace: 45 min + diskuze 15 min
Vstupné: 190 Kč/student, ke každé třídě dva vstupy pro pedagogický doprovod zdarma.
Rezervace představení: martina.filinova@archa-plus.cz anebo formou objednávkového formuláře.
Autoři inscenace vycházeli z anonymních příběhů respondentů v dětském věku, jejichž sběr probíhal pod odborným dohledem. Podle aktuálních statistik jsou rodiče až jedni z posledních, na koho se děti obracejí v případě nouze. Děti se svými kamarády komunikují častěji přes sociální sítě než osobně. Nebojí se sdílet své soukromí, nebo polohu. Když se ale ocitnou v krizové situaci, nesvěřují se nikomu. Také rodiče si často nevědí rady, jak se svým dospívajícím dítětem komunikovat. A tak jsou často zaskočeni, když se dozví, že právě jejich dítě prochází složitou životní situací.