Věra Ondrašíková & kolektiv:
CLOUDS
Všichni o ní mluví, ale nikdo ji nikdy neviděl. Je křehká, je tajemná, je nesmrtelná, je všude. Duše. Jedno z nejdiskutovanějších témat současné mladé generace očima těch, kterých se týká. Představte si, že najdete novou cestu, jak spolu komunikovat a sdílet. Děti s dětmi, děti s rodiči, rodiče s dětmi, vy sami se svým vnitřním dítětem.
Spolu. Beze slov. Bez iClouds.
Představení se dotýká každodenních témat, se kterými se děti a mladiství běžně setkávají. Především výzev jako vyčlenění z kolektivu, kritika vzhledu, vztahy a další. CLOUDS nabízí nový pohled na to, co děti samy zažívají nebo pozorují, ale neumí pro to najít správná slova. Inscenaci doprovází živá hudba Filipa Míška.
Toto představení je určené zejména pro školy. Máte-li zájem jej navštívit se svou třídou, rádi vám poskytneme skupinovou slevu (vstupenka pro studentky a studenty za 190,- Kč + 2 vstupenky zdarma pro pedagogy a pedagožky). Ozvěte se nám na e-mail: martina.filinova@archa-plus.cz
Koncept a choreografie: Věra Ondrašíková
Choreografická spolupráce: Daniel Iemolo
Dramaturgie: Marta Ljubková
Účinkují: Nicole Collins, Matěj Bělohlávek, Krištof Pehal, Nikola Budaiová/Ema Stulíková,
Marie Motýlová, Jakub Dvořák, Magdalena Vykydalová,
Kateřina Bártů, Jan Dvořáček
Hudba živě: Filip Míšek
Světelný design: Pavel Kotlík
Koprodukce: ARCHA+ a Tanec Praha z.ú./PONEC – divadlo pro tanec
Partneři: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. města Praha, NPO, Tanec Praha z.ú., PONEC - divadlo pro tanec.
Velký sál, volné sezení.
Vhodné pro věkovou skupinu 9 – 18 let.
Délka inscenace: 50 min + diskuze 15 min
Vstupné: 190 Kč/student, ke každé třídě dva vstupy pro pedagogický doprovod zdarma.
Rezervace představení: martina.filinova@archa-plus.cz anebo formou objednávkového formuláře.
Autoři inscenace vycházeli z anonymních příběhů respondentů v dětském věku, jejichž sběr probíhal pod odborným dohledem. Podle aktuálních statistik jsou rodiče až jedni z posledních, na koho se děti obracejí v případě nouze. Děti se svými kamarády komunikují častěji přes sociální sítě než osobně. Nebojí se sdílet své soukromí, nebo polohu. Když se ale ocitnou v krizové situaci, nesvěřují se nikomu. Také rodiče si často nevědí rady, jak se svým dospívajícím dítětem komunikovat. A tak jsou často zaskočeni, když se dozví, že právě jejich dítě prochází složitou životní situací.